Foto: se svolením Bluehole

10 skvělých her na letní večery Key4You

Není snadné vybrat tipy na ty nejlepší hry. Všichni jsme zapálení hráči, a proto jsme využili našich letitých herních zkušeností a vybrali jsme vám ty nejlepší PC hry pro léto 2022. Nechybí RPG, akce, strategie, boj ani snaha o přežití. Nejdříve si přestavíme PlayerUnknowns Balltehrounds, World of Warcraft a Elden Ring. Posléze do plénu hodíme další krátké tipy na skvělé hry, které vyplní vaše volné letní večery.

1. PUBG

PlayerUnknowns Battlehrounds (zkráceně PUBG) je multiplayerová hra Battle Royale, kterou vyvinula a vydala společnost Bluehole. Na začátku hry je až 100 hráčů, kteří vyskočí padákem z letadla na ostrov o rozměrech 8 km x 8 km. Ačkoli si hráči mohou vybrat, kdy vyskočí, tak se trasa liší hru od hry. Trosečníci přistanou někde na ostrově bez předmětů. Na místě musí najít zbraně, léky, oblečení, doplňky, brnění či tašky, které by jim mohly pomoct. Kolem dokola se také nachází užitečná vozidla, jako jsou džípy a kola.

Mapa hry se postupně zmenšuje za účelem, aby se hráči dostali do vzájemné konfrontace. Ztrácí možnost zůstávat na jednom místě. Vyhrává poslední žijící tým či hráč. PUBG se časem dostala na takovou úroveň, že se v ní konají celosvětové turnaje s vysokými výhrami. Podívejte se na oficiální trailer, jistě vás nenechá chladnými. Poslední přeživší vyhrává. „Eat or be eaten!“

Zajímavost: Jedná se o nejhranější hru na platformě Steam!

2. World of Warcraft (WoW)

WoW je masivně multiplayerová online hra na hrdiny, kterou vytvořila americká společnost Blizzard Entertainment. Hra byla vydaná 14. listopadu 2004. Proč masivní multiplayer? Protože se online hry mohou účastnit tisíce, nebo dokonce miliony hráčů. Postavy ve světech přetrvávají neomezeně dlouho, jelikož jsou ukládány a později znovu aktivovány. Hra se již záhy po svém vydání těšila z enormního úspěchu a popularity mezi hráči po celém světě. World of Wacrraft jsou součástí franšízy, která zahrnuje:

  • Warcraft: Orcs & Humans,
  • Warcraft 2: Tides of Darkness,
  • a Warcraft 3: Reign of Chaos.

Zajímavost: Za první den bylo prodáno 2,8 milionu kopií.

3. Elden Ring

Jedná se o svět fantastických příběhů od tvůrce kritiky uznávané série Dark Souls a George R. R. Martina, autora nejprodávanější série The Games of Thrones. Elden Ring je akční RPG s otevřeným světem, který je zasazený do temného fantasy prostředí. Hrajete za tzv. Poskvrněného, což je vyhnanec vracející se do země, která si činí nárok na kousky Elden Ringu, tedy roztříštěného prstenu. Úlomky jsou rozptýleny mezi potomky polobohyně a královny Mariky. Vy se vydáváte na cestu, abyste se stali dalším Elden Lordem.

Zdroj: Bandai Namco

Hráči během svých dobrodružství zvolí osud prokleté země tím, že odhalí její mýty a tajemství. Těšte se na cestu skrze propracovaný svět potřísněný krví a podvodem. Hra podporuje i jedinečný asynchronní online prvek, který vám umožní pocítit přítomnost ostatních. Pusťte se do hry pro více hráčů, kdy se můžete napřímo spojit s ostatními a cestovat společně.

Zajímavost: hra Elden Ring vyhrála kategorii Most Anticipated Game na The Game Awards 2021.

4. Dying Light 2 Stay Human

Akční RPG hra s otevřeným světem Dying Light 2. Poslední lidská bašta v podobě velkého města je rozdělena na několik různých částí, které jsou ovládány různými frakcemi. Lidstvo bojuje s rozsáhlou infekcí a svůj boj nezvládá. Tento stav trvá už patnáct let. Z lidských bytostí se stávají masožravá monstra, která zaplavila celou planetu. Navíc začaly docházet základní zdroje pro lidské přežití.

Tip: V Dying Light 2 bude možné některá rozhodnutí změnit i bez toho, abyste museli načítat uloženou pozici.

5. Horizon Forbidden West

V dalším postapokalyptickém fantaskním světě se setkáváte s hlavní hrdinkou Aloy. Pustina Forbidden West skrývá tajemství, která představují nebezpečí. Poslední zbytky lidí čelí silným bouřím a hrůzným mechanickým strojům. I zde život na Zemi postupně směřuje k vyhubení.

Fakt: Hra má ve srovnání s Horizon: Zero Dawn nápadně vylepšené bojové mechanismy, které hráčům poskytnou větší volnost v přístupu k různým typů nepřátel.

6. Kingdom Come Deliverance Royal Edition

Vytas meč a dej svým nepřátelům jasně najevo, že se můžeš právem pyšnit rytířským titulem po svém otci. Kingdom Come je realistická RPG hra od českých vývojářů. Dostaneš se na počátek 15. století, kdy světu vládne drsný a nelítostný středověk. V žilách ti však koluje horká krev, tak na nic nečekej a vzhůru do boje!

Tip: Taková praktická rada: Šetřete místo a odkládejte věci na koně.

7. Warhammer 40,000 Chaos Gate Daemonhunters

Další skvělé taktické RPG! Nadchází čas, abys utnul zákeřné spiknutí, jehož cílem je infikovat galaxii Květem, mezigalaktickou vesmírnou nákazou schopnou uvrhnout světy do zapomnění (takže další celosvětová infekce). Přichází možnost poznat život ve 41. tisíciletí. Utvářej osud galaxie, vytvářej si šampióny, postav se mutujícím obludám a jejich přisluhovačům.

Tip: V jednom kole můžete provést tři tahy a je úplně jedno, v jakém pořadí.

8. Diablo II Resurrected

Remasterovaná verze druhého dílu legendární série Diablo s názvem Diablo 2 Resurrected přináší příběh, který se bude točit okolo Pána teroru a jeho znovuzrození. Vy jakožto vyvolený hrdina se zúčastníte nekonečné války mezi nebeskými a pekelnými silami. Zastavte Pána teroru jednou provždy.

Tip: Sdílené předměty mezi postavami: Všechny předměty, které ve hře získáte, si budete moci půjčit napříč svými herními charaktery. Tak nebuďte krkoun.

9. Horizon Zero Dawn Complete Edition

A zase ta Aloy! Taktické souboje nejsou tím jediným, co bude mladou lovkyni doprovázet v akční RPG. Mladá dívka byla do velkého světa hozena naprosto neznalá toho, jak to v něm chodí. Musí přežít a poznat svou minulost. V rámci edice se hráči postupně otevřou i speciální zbraně a obleky, které mu nakonec pomohou přežít.

Zajímavost: Postava Aloy je založena na holandské herečce Hannah Hoekstra.

10. Cyberpunk 2077

Akční dobrodružná RPG s otevřeným světem. Hra se odehrává v dystopické metropoli Night City ve svobodném státě Severní Kalifornie. Aby Spojené státy po ekonomickém kolapsu na začátku 21. století přežily, jsou nuceny spoléhat na velké korporace zabývající se širokou škálou odvětví – robotika, kybernetika, farmacie, zbraně apod. Některé fungují nad rámec zákona. Tvůrce postav umožní hráčům vybrat si pohlaví, vizuální vzhled i historické pozadí – to vše může ovlivnit podobu hry.

Zajímavost: Hra čerpá inspiraci z několika cyberpunkových děl, včetně filmu Blade Runner (1982), japonské anime série Ghost in the Shell a videoher Deus Ex (2000) a System Shock (1994).

Máte vybráno? Tak vzhůru do boje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.