15palcový MacBook Pro je nyní dostupný s novými grafickými kartami AMD Vega

15palcový model laptopu MacBook Pro je nyní možné si koupit s novými grafickými kartami AMD Pro Vega 16 nebo Pro Vega 20. První si ke standardní ceně 2 800 dolarů vyžádá příplatek 250, druhá 350 dolarů.

Karty jsou určené pro uživatele, kteří potřebují vyšší grafický výkon např. při 3D renderování, 3D modelování, náročné editaci videa nebo hraní her (bez problémů by si měly poradit např. s populárními multiplayerovými tituly v rozlišení Full HD), a jsou výkonnější než GPU Radeon Pro 560X, jež se dosud nabízelo v nejvyšší konfiguraci laptopu.

Obě jsou postaveny na 14nm výrobním procesu, disponují 4 GB moderní paměti HBM2 a 16 a 20 výpočetními jednotkami, což by je mělo činit (v závislosti na nataktování) rychlejšími než grafická jádra tepající v APU 2200G a 2400G také z dílny AMD. Podle AMD byly karty navrženy speciálně pro MacBooky a pokládá je za „nejlepší prémiové grafické řešení pro mimořádný grafický výkon u prémiových ultrapřenosných laptopů“.

Kromě těchto karet AMD nabízí alternativy i pro náročnější desktopové uživatele Applu – na počítači iMac Pro jsou konkrétně dostupná špičková GPU Vega Pro 56 nebo Vega Pro 64.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.