Foto: Unsplash

16letý hráč překonal světový rekord v rychlosti psaní na klávesnici

Minulý týden se floridskému youtuberovi mythicalrocket podařilo pokořit dosud nepřekonaný rekord v psaní na klávesnici. Překonal hranici 300 slov za minutu.

To je obdivuhodný výsledek, neboť průměrná rychlost psaní na klávesnici je u běžného člověka přibližně 40 slov za minutu. Oficiální rekord v psaní na klávesnici je dle Guinessovy knihy rekordů 212 slov za minutu. Tohoto výsledku dosáhla v roce 1985 Barbara Blackburnová. Od té doby však byl rekord již několikrát neoficiálně pokořen. Youtuber mythicalrocket nyní rekord Blackburnové překonal o celých 88 úhozů za minutu a pravděpodobně se tak stal nejrychleji píšícím člověkem na světě.

Ještě pozoruhodnější je, že youtuberovi je teprve 16 let. Navíc se rychlopsaní věnuje teprve poslední tři roky. “Jeden z mých kamarádů mi ukázal webovou stránku, která se jmenuje monkeytype, a mě prostě fascinovalo dosahovat vyšších výsledků,” sdělil mythicalrocket serveru Kotaku. Jak se mladému youtuberovi podařilo dosáhnout tak skvělého výsledku? “Myslím, že jsem si schopnost psát rychle vypěstoval díky hrám a rozhovorům přes Skype a Discord,” uvedl mythicalrocket.

Jak mythicalrocket upozorňuje, 300 slov za minutu se prý dlouho považovalo za nepřekonatelnou bariéru. “Druhý nejvyšší výsledek za mým je v současné době 279 slov za minutu, což je od 300 docela daleko.”

Zdroj: www.kotaku.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.