3D Realms vydá oldschoolovou akci Ion Maiden i na disketě

Studio 3D Realms, které se proslavilo např. kultovními FPS Duke Nukem 3D nebo Shadow Warrior, se rozhodlo „zabrnkat“ na strunu nostalgie a chystá se vydat akci Ion Maiden, inspirovanou akčními klasikami z devadesátých let, i na disketě. Hra, již vyvinulo studio Voidpoint, se momentálně  nachází v předběžném přístupu na Steamu, stojí 20 dolarů a vyjít má na podzim.

Samozřejmě nejde o klasickou disketu o velikosti 1,44 MB, na kterou by se hra i při skromné velikosti zhruba 100 MB ani zdaleka nevešla – disketa pod závěrkou ukrývá flash disk. Hra je postavena na přes dvacet let starém enginu Build (běží na něm i výše uvedené klasiky) a po grafické stránce je velmi připomíná. Ve hře se hráč ujímá role Shelly „Bombshell“ Harrisonové, členky skupiny Global Defense Force která bojuje proti kybernetické armádě. Ion Maiden je podle Frederika Schreibera z 3D Realms duchovním nástupcem ikonického Duke Nukema 3D a akční hity z 90. let prý nenapodobuje, ale je jedním z nich.

Ion Maiden je, jak se na pořádnou akci z 90. let sluší a patří, plná krve, násilí a zbraní a také easter eggů odkazujících na minulé generace her. Hra je vlastně  pokračováním tři roky staré střílečky z top-down pohledu Bombshell se stejnou hrdinkou v hlavní roli. Titul byl zamýšlen jako reboot Duke Nukema 3D, nicméně poté, co tvůrcům ze studia Interceptor Entertainment pohrozil majitel licence na značku Duke Dukem Gearbox žalobou, museli své plány změnit.

Pokračováním „Duka“ z roku 1996 se měl stát již o dva roky později Duke Nukem Forever, ale jeho již od začátku problematický vývoj se o mnoho let protáhl a hru vydal až v roce 2011  právě Gearbox.

 

Zdroj: digitaltrends.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.