Zdroj: Pxfuel

5 TOP nejlepších aplikací pro řidiče

S mobilními aplikacemi pro řidiče se roztrhl pytel. Najdou vám nejlepší trasu, zastanou černou skříňku či dokonce pomohou s resuscitací. Jak ale vybrat mezi stovkami ty nejužitečnější? Mrkněte na výběr TOP 5 aplikací, které 100% stojí za vyzkoušení!

1.Přivolejte si na pomoc záchrannou službu

Aplikaci Záchranka doporučujeme nainstalovat i neřidičům. Kromě akčního tlačítka, po jehož stisknutí zavoláte záchrannou službu, vám aplikace popíše i postup při první pomoci. Velkým bonusem je, že díky sdílené poloze operátor na lince hned vidí, kde se právě nacházíte. Pomoc tak vyrazí okamžitě.

2. Dostaňte se do cíle nejrychlejší trasou

Jak to vypadá aktuálně na D1? Kudy vede nejlepší zkratka na Vinohrady? Hledá někdo spolujízdu na cestu do Brna? Na všechny tyto otázky a spoustu dalších zná odpověď aplikace Waze. Ta se těší obrovské popularitě u více než 130 milionů řidičů. I to je nejspíš důvod, proč ji před nedávnem koupil internetový gigant Google. Její budoucnost je rozhodně v dobrých rukou.

3. Zaparkujte rychle s platbou online

Honba za volným parkovacím místem v centru města stojí řidiče obrovské úsilí. Mnohdy je čeká i 15minutová okružní trasa kolem bloku, než se jim podaří auto “upíchnout“. Aplikace Zaparkuju.cz je tak pro tisíce řidičů vysvobozením. Rychlé vyhledání volného místa, rezervace a platba online. Appku navíc ocení majitelé elektromobilů. V databázi je totiž víc než 300 nabíjecích stanic a 650 zásuvek po celé ČR.

4. Zaznamenejte si případnou nehodu

Aplikace DailyRoads je výbornou alternativou klasické kamery do auta. Mobilní telefon jednoduše umístíte tak, aby kamera snímala obraz před vozidlem. Appka pak ve smyčce zaznamenává aktuální dění. V případě nehody se nahrávání zastaví a vy máte důkazní materiály například pro pojišťovnu či policii. A to se kolikrát hodí.

5. Spočítejte si kilometrový nájezd pneu

Záleží vám při výběru pneumatik i na jejich životnosti? Mrkněte na šikovnou online aplikaci Kalkulačka dojezdu pneu, která za vás spočítá jejich kilometrový nájezd. Díky políčku s aktuální hloubkou dezénu navíc jednoduše zjistíte, kolik ještě ujedete kilometrů na vašem současném obutí. Jednoduše tak naplánujete další návštěvu pneuservisu.

 

Pozor na podvodné napodobeniny!

Aplikace stahujte jen z ověřených zdrojů. Na internetu jsou desítky napodobenin, které po nainstalování posílají z vašeho mobilu SMS na draze zpoplatněná čísla. Místo užitečné appky se tak můžete dočkat tučného vyúčtování za telefon.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.