Foto: Flickr

Společnost Meta údajně pracuje na virtuální měně „Zuck Bucks“

Společnost Meta se sice vzdala své kryptoměny Diem, nicméně podle nové zprávy Financial Times s dalšími finančními produkty zdaleka nekončí. Mateřská společnost Facebooku a Instagramu má údajně několik dalších želízek v ohni, včetně virtuální měny, které zaměstnanci prý začali říkat „Zuck Bucks.“

Zuck Bucks, pojmenované po zakladateli, předsedovi a generálním řediteli společnosti Meta Marku Zuckerbergovi, pravděpodobně nejsou kryptoměnou. „Namísto toho se Meta přiklání k zavedení tokenů v aplikacích, které by byly centrálně řízeny společností, podobně jako se takové [tokeny] používají v herních aplikacích, [například] měna Robux v populární dětské hře Roblox,” uvádí FT. Roblox vybudoval obrovský byznys s prodejem Robuxů a Meta by se mohla pokusit napodobit část tohoto úspěchu na svých vlastních platformách.

Společnost Meta se zcela nedistancovala ani od blockchainových produktů, zabývá se například zveřejňováním a sdílením NFT na Facebooku. FT uvádí, že společnost plánuje v polovině května spustit pilotní projekt právě pro tuto činnost a rovněž se chystá testovat možnost „členství ve facebookových skupinách na základě vlastnictví NFT.“ FT již dříve informoval o některých plánech společnosti Meta v oblasti NFT, Zuckerberg pak v březnu oznámil budoucí příchod NFT na Instagram.

Kromě toho Meta zkoumá „sociální tokeny“ nebo „tokeny reputace“, které „by mohly být vydávány jako odměny za smysluplné příspěvky, například ve skupinách na Facebooku,“ uvádí FT. Nadto se společnost zřejmě zabývá i tradičními finančními službami, jako jsou půjčky pro malé podniky.

Uvidíme, jak se Zuck Bucks nebo další projekty, o nichž se hovoří, osvědčí a zda pomohou společnosti Meta překonat některé její nedávné potíže. Zdá se však, že jedna vysoce postavená osoba je velkým fanouškem plánů Facebooku: bývalý generální ředitel Twitteru Jack Dorsey.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.