Foto: se svolením Activision Blizzard

Activision Blizzard a Epic Games pozastavují prodej svých her v Rusku

K rostoucímu seznamu vydavatelů, kteří pozastavují prodej svých her v Rusku kvůli probíhající invazi na Ukrajinu, se připojily také Activision Blizzard a Epic Games. Informaci uvedl prezident a provozní ředitel společnosti Activision Daniel Alegre v dopise zaměstnancům, který v pátek veřejně sdílel. Píše v něm, že společnost pozastavuje prodej svých her ruským zákazníkům. Stejným zákazníkům také dočasně přestane nabízet mikrotransakce ve hrách.

Jeden den po zveřejnění této informace se k podobnému kroku rozhodla také společnost Epic Games, která zastavila transakce v rámci Ruska. „Epic zastavuje obchodování s Ruskem v našich hrách, a to v reakci na jeho invazi na Ukrajinu,“ uvedla společnost. Nicméně z výroku není jasné, zda se rozhodnutí společnosti týká jen jejích herních titulů, nebo i všech mikrotransakcí ve hrách. Ani jedna z obou společnostní se nezmínila o tom, zda podobné kroky plánuje zavést také v Bělorusku. Zdá se, že prozatím to pravděpodobné není.

Activision a Epic se tímto krokem připojily k dalším velkým herním gigantům, mezi něž patří Microsoft, Electronic Arts a CD Projekt Red. Rusko přitom rozhodně nepatří mezi malé trhy. Podle odhadů společnosti Statista z roku 2021 byla tato země – s tržbami z herního průmyslu ve výši přibližně 2,7 miliardy dolarů – v uvedeném roce osmým největším trhem s videohrami na světě.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.