Foto: Flickr

Adobe Flash Player v létě definitivně skončí

Není to nic překvapivého, společnost Microsoft totiž o postupném odstraňování tohoto oblíbeného softwaru mluví již dlouho. Ze všech prohlížečů byl odstraněn již začátkem letošního roku. Většina uživatelů přitom nemusí o tomto procesu vůbec vědět, protože Microsoft využívá automatickou aktualizaci, která Flash Player jednoduše odstraní. Ne pro všechny uživatele to ale musí platit. Mezi výjimky patří například firmy, jež si samy řídí aktualizace systému.

V nedávno aktualizovaném příspěvku na blogu Microsoftu se můžeme dočíst, že společnost má v plánu letos v létě vydat aktualizaci Patch Tuesday. V červnu letošního roku vyjde pro Windows 10 verze 1809 a vyšší, v červenci pak pro verze 1507 a 1607. Kromě Windows 10 se dostane i na starší verze operačních systémů Windows 8.1, Windows Server 2012 a Windows Embedded 8 Standard.

Aktualizace Patch Tuesday přitom bude povinná. Pokud se ji proto uživatel pokusí nepřijmout, automaticky se nainstaluje i bez jeho svolení. Stejná aktualizace se k uživatelům dostane také o měsíc dřív, v té době ale bude stále ještě volitelná.

Je přitom zřejmé, že všechny aktualizace se budou týkat pouze podporovaných verzí systému Windows. Mezi podporované verze přitom patří například i 1507 a 1607, a to i přesto, že jsou téměř šest a pět let staré. Podporována je například i verze 1809. Aktualizace, která definitivně odstraní Flash Player ze systému se tak dotkne drtivé většiny uživatelů.

Konec této oblíbené aplikace byl pomalý, a není divu. Rozšíření a obliba tohoto přehrávače totiž byla obrovská. Už brzy na něj ale budeme vzpomínat jen jako na součást historie.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.