Foto: Apple

Adobe představilo nové funkce Photoshopu a Light Roomu. Dočkáme se nativní podpory procesoru M1 nebo schopnosti zvýšit rozlišení fotografií

Společnost Apple má pověst výrobce kvalitních počítačů, které slouží řadě lidí jako všestranná pracovní pomůcka. Ale pro kvalitní hardware je také nezbytná kvalitní programová výbava. Proto je pro majitele nejnovější iterace počítačů Mac dobrou zprávou, že společnost Adobe aktualizovala své produkty Photoshop tak, aby obsahovaly nativní podporu Apple Silicon MacARM procesory M1. Vylepšení se navíc dočkala i verze Pohotoshopu, která je určená pro iPady.

Oficiálnímu vydání nové verze Photoshopu navíc předcházela beta verze, kterou si mnozí fanoušci chválili díky její rychlosti. Konečná verze by měla být ještě vyšší, což potvrzují první recenze. Společnost Adobe sama tvrdí, že zaznamenala až 1,5nárůst rychlosti oproti předchozí generaci. Současná podoba má omezené některé sdílené funkce jako společnou úpravu v Cloudu nebo Synchronizace. Pokud by uživatelé narazili na to, že jejich oblíbená funkce v nové verzi programu chybí, mohou se vrátit k předchozí verzi označované jako Rosetta 2.

Další představnou novinkou je také funkce Super Resolution, která se stane součástí pluginu Adobe Camera Raw v programech Lightroom a Lightroom Classic. Adobe říká, že tento nástroj dokáže pomocí strojového učení proměnit 10megapixelový obrázek na 40megapixelový. Kdy bude tato funkce zavedena, společnost Adobe nespecifikovala.

Významných aktualizací se dočkají také další nástroje Creative Cloud jako Premiere Pro, After Effects nebo Premier Rush.

Zdroj: 9to5mac.com