Foto: se svolením Adobe

Adobe představilo nový nástroj pro nahrávání a editaci podcastů Shasta

Pokud pracujete se zvukem, pak vás pravděpodobně potěší oznámení nového webového nástroje společnosti Adobe. Ta se totiž vrhla do testování nového projektu s názvem Shasta. Jde o nástroj, který při práci se zvukem využívá umělou inteligenci. Využít jej bude možné jak při nahrávání, tak při editaci audia (ideálně například podcastů, ale i dalších projektů).

Adobe hovoří o tom, že projekt začal jako experiment, jehož cílem bylo najít „nové způsoby, jak pomoci lidem při úpravě zvuku na webu“. Nicméně výsledek nakonec překonal původní ambice a z projektu se vyklubal nástroj na profesionální úrovni.

Shasta vyžaduje použití prohlížeče Google Chrome. Nic víc uživatel k úpravě či vytváření zvukových nahrávek nepotřebuje. Shasta nabízí například automatický přepis zvukových záznamů, nejrůznější filtry, pomocí nichž lze například zlepšit kvalitu zvuku nebo automaticky z nahrávky odstranit tzv. slovní vatu (tedy slova, která nenesou významový obsah, ale mluvčí jimi vyjadřuje nejistotu, nervozitu apod.).

Nový webový nástroj navíc podporuje i vzdálený přístup, snadno tak můžete nahrávat i více řečníků najednou. Software se také postará o synchronizaci klipů, což se hodí zejména v případě, kdy má jedna osoba například špatné připojení k internetu.

Přestože je Shasta ideální pro nahrávání podcastů, hodí se i pro voiceovery, videa a jakékoli jiné projekty se zvukovou složkou. Prozatím ale nevíme, kdy a za jakých podmínek bude nový software dostupný. Zatím je možné požádat o přístup zdarma prostřednictvím webových stránek společnosti Adobe.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.