Adobe přidá do svých aplikací funkci livestreamingu

Adobe přidá v budoucnu do svých aplikací v rámci služby Adobe Creative Cloud funkci živého vysílání, která designérům a umělcům umožní sdílet své dovednosti a znalosti s ostatními. Společnost to oznámila na své každoroční konferenci pro kreativce Adobe MAX.

   Fungovat „to“ má jednoduše – uživatel pouze stiskne tlačítko pro zahájení livestreamingu, načež obdrží odkaz, který může sdílet s kýmkoli, kdo jej chce při práci sledovat. Diváci budou během přenosu také moci psát komentáře a pokládat otázky.

   Možnost sledovat při práci experty na aplikace z cloudové služby by mohla být přínosná jak pro instruktory, tak pro ty, kteří se chtějí něco naučit. Profesionální designéři, střihači videí,   animátoři a další osoby pracující s multimediálním obsahem budou moci živě vysílat pro klienty a získat od nich okamžitou zpětnou vazbu. Osoby pracující na volné noze by díky funkci také mohli plynuleji spolupracovat se partnery a omezit tak leckdy zdlouhavou výměnu souborů a revizí mezi sebou.

   Adobe betaverzi funkce, která se očividně inspirovala platformami YouTube nebo Twitch, momentálně testuje s pomocí vybraných uživatelů v populární iPadové kreslicí a malovací aplikaci Adobe Fresco.

   Společnost na konferenci kromě toho oznámila, že příští rok vydá mobilní verzi grafické aplikace Illustrator, která bude s funkcí podle všeho také pracovat.

Zdroj: endgadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.