Foto: Ageofempires.com

Age Of Empires IV vyjde ještě letos a má ambice učit historii

Milovníci historických realtimových strategií byli během uplynulého víkendu ve velké pohotovosti. Studio Relic Entertainmen spadající pod Microsoft totiž představovalo čtvrtý díl série Age Of Empires, která je jedním z úhelných kamenů celého žánru a informací bylo opravdu mnoho.

Jednou z nejzásadnějších je potvrzení, že se série poprvé ve své historii vrátí zpět v čase, a to do středověkých dob. Tam se vracíme po novověkém třetím dílu, který se zaměřoval především na kolonizaci USA. Z představených informací víme, že se hra bude odehrávat minimálně na dvou kontinentech, tedy v Evropě a v Asii. Víme, že se dočkáme velkých civilizací, jako jsou Indové, Číňani, Mongolové, Francouzi nebo Angličané (a to jistě není kompletní výčet). Všechny civilizace budou mít minimálně část jednotek unikátních, a stejně tak budou mít své výhody oproti ostatním.

Poznat jednotlivé historické strany budou hráči moci díky kampaním. V nich si užijí nejen hraní samotné, ale také historické reálie, jako je dobová hudba, umění nebo dokumenty. Tvůrci hry říkají, že jejich cílem je hráče prostřednictvím hry učit.

Herní ukázky naznačovaly, že ačkoliv celkový herní styl zůstává stejný – budování struktur, vynálezy technologií, stavba jednotek, postup v jednotlivých érách, některé drobnosti se změní. Lesy by například měly být prostupné, a naopak i strategicky výhodné – díky nižší přehlednosti bude možné z nich podnikat přepady a nenadálé útoky.

Hra by měla vyjít na podzim letošního roku a měla by být součástí služby Xbox Game Pass. Kromě novinek o AoE IV jsme se dozvěděli také zajímavé novinky o AoE II: Definitive Edition. Do této hry by měla přibýt nová expanze zaměřená na národy Východní Evropy, je tedy jistá šance, že by se ve hře mohli poprvé objevit také Češi.

Zdroj: ageofempires.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.