Agentura Bloomberg spouští na Twitteru platformu zaměřenou na celodenní zprávy

Agentura Bloomberg má plánu spustit na Twitteru celodenní zpravodajskou sociální síť. Do provozu vstoupí již 18. prosince.

Projekt byl oznámen v květnu tohoto roku a má podporu významných hráčů na finančním či telekomunikačním poli. Angažují se v něm např. společnosti Goldman Sachs, Infiniti, TD Ameritrade, CA Technologies, AT&T či CME Group. Každá na platformu přispěla částkou od 1,5– 3 mil. dolarů. Jak uvádí web gizmodo.com, pro zpravodajskou platformu má pracovat na 50 reportérů. Podle šéfa mediální společnosti Bloomberg Media Justina Smithe je v době dominantního duopolu Googlu a Facebooku jedinou cestou, jak v oblasti on-line zpravodajství uspět, „nepolevující snaha o invenci a inovaci“. Agentura prý nechce, aby tito technologičtí obři zcela ovládli digitální reklamní prostor.

Mediální a finanční obr z Manhattanu je v digitálním světě poslední dobou výrazně aktivnější. Příjem z digitální reklamy stoupl společnosti Bloomberg Media z roku na rok o 25 % a i díky těmto příjmům zaznamenala společnost zatím nejlepší kvartál v historii – ve třetím čtvrtletí byly její tržby o 5 % vyšší než ve stejném období loňského roku. Je v nich zahrnut také růst v oblasti videa, audia nebo vlastního obsahu.

Bloomberg dnes podle webu axios.com nabízí 27 různých technologických reklamních produktů a všechny vyvíjí interně. Příkladem může být např. aplikace s názvem Javelin, která snižuje nahrávací čas na webových stránkách o 30–50 %. Služba Trigr umožňuje marketérům nakupovat v reálném čase reklamu v závislosti na momentálním stavu trhu.

Agentura do této doby shromáždila údaje o více než milionu uživatelů napříč všemi svými digitálními platformami a poskytuje na své stránce a v rámci aplikací mnohem lepší možnosti přizpůsobení si obsahu podle vlastních preferencí, píše web axios.com. O tom, že Bloomberg vidí v digitálních platformách budoucnost, svědčí i to, že provozuje Bloomberg TV a že strategické investice agentury směřují kromě jiného do špičkových zařízení umožňujících propojení s digitálním světem.

 

Zdroj: endgadget.com, gizmodo.com, axios.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.