A(i)R Hockey od Sony ukazuje možnou budoucnost AR her mimo mobilní telefony

V těchto dnech probíhá v Austinu v Texasu festival SXSW (South by Southwest) zaměřený na elektronické gadgety a prototypy různých strojů, jejichž cílem je přinést zábavu. K vidění jsou i různé experimentální projekty, prostřednictvím kterých představují firmy možnosti svých zařízení.

Na letošním ročníku bylo velmi živo u stánku Sony. Japonský technologických design ukázal možnosti svých zobrazovacích a snímacích zařízení, které ukazují, že společnost nevnímá obraz pouze na ploše svých obrazovek. Jedním z nejzajímavějších exponátů byl speciální stůl, který umožňuje hrát populární postřehovou hru Air Hockey čtyřem hráčům najednou. Celý projekt pojmenovalo Sony A(i)R Hockey, protože využívá rozšířenou realitu ve smyslu interaktivního obrazu promítaného na stůl.

Stůl není hranatý jako při klasické variantě této hry, ale je kulatý. Jsou na něm přítomné tři pálky na odpalování puku a puk samotný. Na samotný stůl je za pomoci zpětné projekce promítáno prostředí hry, další bonusové puky a branky hráčů, které mají podobu barevných kruhových výsečí. Dění na stole sledují dva vizuální snímače IMX382 společnosti Sony, které dokáží sledovat objekty rychlostí 1000 snímků za vteřinu.

Celá hra je velice rychlá, což klade velký nárok na použitou technologii, která musí v reálném čase vyhodnocovat pohyb puků po stole, jejich odrazy a interakce s hráči. Podle dojmů hráčů nebylo vůbec poznat, že by promítané puky nebyly skutečné. Jejich chování bylo naprosto přirozené a realistické.

Zdroj: mashable.com