Zdroj: pixabay.com

Akcie obchodu GameStop znovu vylétly o více než 100 procent za den, co se kolem něj děje?

Zdálo, že po mimořádně žhavém lednu akcie sítě videoherních obchodů GameStop vychladnou a zůstanou jako vzpomínka na chvíli, kdy uživatelé Redditu napálili Wall Street. Situace se přesunula z burzovních trhů na politickou rovinu.

Včera ale trhy opět zaznamenaly opět zvýšený zájem o tyto akcie. Jejich hodnota vylétla během dne o 100 procent a zastavila se na hodnotě 91,71 dolarů. Nejedná se o takový skok, jaký trhy zaznamenaly na konci ledna, kdy se cena vyšplhala během několika dnů z necelých 20 na 483 dolarů. Přesto řada odborníků zpozorněla.

Zatím není jasné, co se přesně stalo, že se zájem o akcie opět zvedl. Zdá se, že veřejné skupiny na fóru Reddit nemají s aktuálním děním mnoho společného. Ačkoliv nárůst cen akcií vítají samy, k organizovanému nákupu tentokrát nedošlo. Uživatelé vnímají včerejší nárůst cen akcií jako důkaz, že rozjetá „horská dráha“ ještě nedorazila do svého cíle.

Jedním z důvodů nečekaného nárůstu zájmu o akcie je ohlášená investice Keitha Gilla, který ohlásil, že zdvojnásobil svůj podíl akcií na 100 000. V době nákupu měly všechny jeho akcie hodnotu přibližně 4 miliony dolarů.

Zajímavou shodou okolností je také to, že svou rezignaci oznámil Jim Bell, finanční ředitel společnosti GameStop. Údajně tak učinil na nátlak představenstva společnosti. Zdá se, že se něco mění a o značce GameStop ještě uslyšíme.

Zdroj: theverge.com