Foto: se svolením Apple

Aktualizace AirPods Pro přidává gesto kývnutí hlavou pro tichou odpověď Siri

Kromě toho, že Apple na konferenci WWDC 2024 odhalil své první plány v oblasti umělé inteligence a každoročních aktualizací systémů iOS, macOS a dalších, hovořil také o nových funkcích, které přinese druhá generace sluchátek AirPods Pro. Nově tak Siri Interactions umožní reagovat na Siri kývnutím hlavy pro ,,ano” nebo zavrtěním hlavy pro ,,ne”. Apple také plánuje představit vylepšenou izolaci hlasu, která ještě více omezí hluk v pozadí při hovoru. Obě tyto položky budou exkluzivní pro nejnovější AirPods Pro, protože se spoléhají na čip H2.

Stejně jako další pokročilé zvukové nástroje, které jsou v AirPods Pro již k dispozici, využívají funkce Siri Interactions a Voice Isolation schopnosti zpracování čipu H2 ve spojení s výkonem zdrojového zařízení – například iPhonu nebo MacBooku Pro. Využití výpočetního výkonu na obou stranách a zároveň možnost provádět to s velmi nízkou latencí je to, co bude tyto typy funkcí v AirPods Pro nadále rozšiřovat. Párování také zajistí, že systém nebude reagovat, když to nemáte v úmyslu, částečně proto, že dokáže spolehlivě předvídat, co děláte.

Kvalita hovorů byla již klíčovým aspektem sluchátek AirPods Pro 1, 2. Stejně jako v případě interakcí se Siri však Apple ke zlepšení hlasového výkonu využívá kombinaci H2 a zdrojového zařízení. Používají se pokročilejší výpočetní modely zvuku, než jaké v současnosti fungují u AirPods Pro, s cílem dále snížit rušivé vlivy na pozadí v každodenních situacích. Mezi ně patří hluk větru, rušné městské ulice, hluk na staveništi a potenciální rušivé vlivy v domácnosti – například vaření, děti, domácí zvířata nebo vysavač. Apple navíc zlepšuje celkovou kvalitu hlasu, nejen redukci šumu v reálném čase, takže by měl být lepší zvuk při hovorech obecně – a nejen proto, že se sníží hluk na pozadí.

Zdroj: engadget.com