Zdroj: commons.wikimedia.org

Aktualizace aplikace Lightroom pro iOS smazala uživatelům fotografie a presety, Adobe připouští, že nevratně

Společnost Adobe řeší velmi nepříjemný problém. Během posledních dní se na její zákaznickou linku obrací uživatelé aplikace Lightroom pro operační systém iOS s tím, že jejich fotografie a presety záhadně zmizely. Společnost Adobe problém potvrdila s tím, že jsou inkriminovaná data ztracena zřejmě navždy.

Problém s uživateli řeší zákaznický servis a technická podpora, avšak ti pouze vysvětlují, že se na vyřešení problému pracuje a žádají o trpělivost. Několika zákazníkům bylo dle jejich reakcích na fórech sděleno, že jejich data jsou zřejmě ztracena navždy. Někteří z nich podotýkají, že za presety pro rychlou úpravu fotek utratili i několik stovek dolarů.

Za vzniklé problémy se jménem společnosti Adobe omluvil i její zástupce Rikk Flohr. Ten dodal, že ihned po zjištění problému byla vydána nová aktualizace, jež by měla jeho možnému dalšímu šíření zabránit.

Oficiální prohlášení společnosti opakuje Flohrovy výroky a dodává, že problémy se týkaly mobilních uživatelů Lightroomu bez předplatného cloudu Adobe, jakož i předplatitelů fotografií a předvoleb, které nebyly v době aktualizace synchronizovány s cloudem Adobe. Společnost také poznamenala, že někteří zákazníci mohou být schopni obnovit svá data ze záloh iPhone nebo iPad.

Problémy se zřejmě týkaly chyb v aktualizaci programu. Jejich konkrétní specifikaci ale společnost Adobe neposkytla, stejně jako nesdělila konkrétní postup, jak hodlá problémy způsobené uživatelům řešit.

Není to poprvé, co cloudová platforma spravující fotografie selhala. Na počátku srpna musel kvůli podobnému problému ukončit svou službu image.canon společnosti Canon.

Zdroj: petapixel.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.