Foto: Pexels

Aktualizace ChatGPT umožňuje zapamatovat si, kdo jste a co máte rádi

Jedním z klíčových principů první vlny chatbotů s umělou inteligencí bylo, že jim scházela dlouhodobá paměť, což znamenalo, že na konci každé konverzace se vše vyresetovalo. Platforma ChatGPT společnosti OpenAI to však nyní hodlá změnit, chatbot si od nynějška bude pro další konverzace pamatovat, kdo jste, uvádí The Verge. To je lákavá i riskantní vyhlídka.

Funkce, která je testována jako opt-in beta verze pro předplatitele ChatGPT Plus, umožňuje nastavit jedinečné parametry, které se pro další konverzace s chatbotem nemění. Společnost OpenAI uvádí několik příkladů: Například systému řeknete, že učíte ve třetí třídě, takže každá další odpověď na dotaz bude vhodná pro žáky třetích tříd. Nebo mu řeknete, jak velká je vaše rodina, aby uváděl v receptech přesné seznamy ingrediencí.

Tento nástroj je nastaven tak, aby fungoval v rámci celé platformy, takže přístup by nakonec měla získat jakákoli aplikace třetí strany, která ve svém základu používá ChatGPT. To by mohlo být užitečné zejména na telefonech, kde je nutnost opakování více nepříjemná než na počítačové klávesnici. Stojí za zmínku, že OpenAI tuto funkci propaguje jako způsob, jak zefektivnit dotazy, a ne jako první krok ke komplexnímu osobnímu asistentovi založenému na umělé inteligenci, který předvídá naše potřeby jako Scarlett Johansson ve filmu Her.

Samozřejmě existují obavy o ochranu soukromí, a proto je služba zatím spuštěna jako beta verze, aby společnost mohla vyřešit některé problémy. Navíc přidání další vrstvy pokynů zkomplikuje dotazy, což by mohlo způsobit, že si boti budou jednoduše vymýšlet (více než obvykle.)

Aktualizace se objeví dnes, ovšem pouze pro předplatitele služby ChatGPT. V současné době není funkce k dispozici v EU a ve Velké Británii, OpenAI nicméně doufá, že i v těchto regionech bude brzy spuštěna.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.