Foto: se svolením Apple

Aktualizovaná verze základního iPadu se chlubí USB-C a čipem A14

Dosavadní informace se potvrdily – Apple představil přepracovanou verzi svého základního iPadu s USB-C. Nový model si z modelů vyšší třídy vypůjčil tenký design, absenci konektoru pro sluchátka a čtečku otisků prstů zabudovanou do tlačítka pro uspání/probuzení. Očekávat můžete také 10,9palcový displej s rozlišením 2 360 x 1 640 a úpravou barev True Tone, ovšem bez laminace jako u modelu Air.

Velké změny se ale dočkal přední 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát. Jde totiž o vůbec první iPad se selfie kamerou orientovanou na šířku, takže je mnohem vhodnější pro skupinové chaty nebo použití podobné notebooku.

Tablet používá stejný čip A14 Bionic jako původní iPad Air a podporuje moderní sítě jako WiFi 6 a 5G. Najdete zde také aktualizovaný 12Mpx zadní fotoaparát. Na druhou stranu zůstalo jedno omezení – podpora tužky Pencil první generace a ke spárování a nabíjení pera budete muset použít přiložený adaptér USB-C.

Novinka ale nabídne o něco levnější oficiální možnost, jak iPad proměnit v notebook. A to pomocí nové klávesnice Magic Keyboard Folio za 249 dolarů. Tablet si při práci můžete podepřít vestavěným stojánkem.

Nový základní iPad je možné objednávat již nyní, do obchodů se dostane 26. října. Připravte se však na zvýšení ceny. Cena inovovaného iPadu začíná na 449 dolarech za 64GB model s WiFi a vyšplhá se až na 599 dolarů. To je výrazný skok. Apple navíc ponechal iPad poslední generace za stejnou cenu 329 dolarů. Přepracovanou verzi iPadu lze proto vnímat jako zlevněný iPad Air pro ty, kteří nepotřebují ani čip M1, ani podporu Pencil druhé generace.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.