Alexa nemá přístup na Youtube

Google a Amazon jsou delší dobu v konkurenční válce. Předmětem jejich rivality jsou především domácí asistenti. Alexa v případě Amazonu a Google Home u Googlu. Oba asistenti se předhánějí v počtu podporovaných funkcí a zařízení. A ačkoli je Alexa na trhu delší dobu a má oproti Googlu téměř roční náskok, oba asistenti jsou nyní téměř na stejné úrovni.

Nyní se zdá, že jejich soupeření přešlo do další fáze, neboť asistentka Alexa nemá od včerejšího odpoledne přístup na Youtube. To by mohlo být pro mnohé uživatele velmi zásadní omezení a poskytuje velkou konkurenční výhodu Googlu. Společnost Google, pod kterou spadá jak asistent Google Home tak server Youtube vyhlásila Amazonu tímto krokem válku.

Pokud uživatel Alexy nyní požádá svou asistentku o přehrání hudby na Youtube, odpovědí mu je „V současné době Google nepodporuje Youtube na Echo Show.“ Amazon vydal k celé situaci prohlášení. „Od dnešního odpoledne se společnost Google rozhodla, že již v programu Echo Show nebude k dispozici YouTube, to vše bez předchozího vysvětlení a oznámení zákazníkům. Neexistuje žádný technický důvod pro toto rozhodnutí. Z celé situace jsme zklamání, protože se nejvíc dotýká našich zákazníků.“

Podle Googlu celá situace nepřichází tak náhle jak by se mohlo zdát a předcházela jí série jednání s Amazonem. Používání služby Youtube programem Echo Show podle Googlu porušuje vzájemné smluvní podmínky. Google garantoval, že o celé situaci bude s Amazonem v nejbližší době jednat a bude snažit celou situaci vyřešit ke vzájemné spokojenosti.

Někteří odborníci soudí, že tento krok souvisí kromě konkurenčního boje mezi oběma společnostmi i s chystanými změnami na serveru Youtube. Je možné, že se v budoucnu dočkáme nějaké formy předplatného, anebo zavedení placené premiérové sekce Youtubu.

Zdroj: Theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.