Alexa ve verzi pro PC je nyní dostupná ve Windows Storu

Aplikaci s hlasovou asistentkou Alexou ve verzi pro PC s Windows 10 je nyní možné si zdarma stáhnout z obchodu Microsoftu Windows Store. Zatím je dostupná v USA, Velké Británii a Německu, do dalších zemí se dostane příští rok. Předtím byla asistentka dostupná jen jako předinstalovaná aplikace na vybraných PC počítačových výrobců.

Aplikace desktopovým uživatelům poskytne přístup k více než 50 tisícům schopností asistentky z dílny třetích stran, které jsou dostupné v obchodě Alexa Skills Store. V tuto chvíli nicméně nejsou podporovány messagingové a hudební služby jako Spotify nebo Pandora.

Jako uživatelé jiných platforem i uživatelé na PC budou moci asistentku používat např. k ovládání chytrých zařízení v domácnosti, nastavování různých časovačů, pokládání otázek, spravování kalendáře apod. Aplikace používá některé prvky nového grafického a designového stylu Microsoftu Fluent Design, např. akrylové panely, a funguje také v režimu Dark Mode.

Alexa na PC každopádně není zcela „hands-free“ záležitost. Pokud uživatel nemá pro Alexu „akusticky vyladěný“ počítač, jako je např. Acer Spin 5, Acer Aspire 5 či HP Envy, bude nutné asistentku přivolávat kliknutím na příslušné tlačítko v aplikaci, případně klávesovou zkratkou. Asistentka nicméně pro základní funkcionalitu nepotřebuje dodatečný hardware, protože používá mikrofony nebo reproduktory zabudované do počítače či do webové kamery.

Alexa pro PC přichází tři měsíce poté, co Amazon s Microsoftem spustily veřejné preview propojení asistentek Alexy a Cortany pro chytré reproduktory Echo a PC s Windows 10. Tato integrace umožňuje např. říci „Hey, Cortano, spusť Alexu“, čímž se Alexa aktivuje na PC, nebo „Alexo, spusť Cortanu“ pro aktivaci Cortany na chytrých reproduktorech Amazonu.

Nedávno také Microsoft zavedl funkci hlasového ovládání konzole Xbox One prostřednictvím dovedností zmíněných asistentek. Uživatelé mohou hlasem např. spouštět aplikace a hry, přehrávat filmy, nahrávat videa z hraní, típat obrázky z her a v neposlední řadě takto konzoli zapínat (pokud je v režimu Instant On).

 

Zdroj: venturebeat.com