Algoritmus banoval videa z hry Beat Saber, porušovaly podle něj svá vlastní autorská práva

Na server YouTube přibývá každou minutou obrovské množství obsahu. Kvůli tomu není možné, aby jej kontrolovali lidští pracovníci, a tak se o tuto činnost stará sofistikovaný algoritmus. I ten však má své mouchy, jak ukazuje nejnovější případ hry Beat Saber.

Algoritmus videa kontroluje z několika aspektů, jedním z nich je obsah – video nesmí být pornografické, urážející, násilné atd. Kromě toho kvůli platnosti Článku 13 Evropské směrnice o autorských právech na internetu kontroluje obsah právě z hlediska copyrightu.

A právě kvůli údajnému porušení autorských práv začal YouTube blokovat některá originální videa Beat Saberu. Stalo se tak poté, co byla hra součástí The Tonight Show Hrají Jimmy Fallon, kde ji kromě moderátora hrála i herečka Brie Larsonová představitelka Captain Marvel. Klip z této show se objevil na oficiálních stránkách pořadu na YouTube.

Tato situace dokonale popletla algoritmus, který si následně myslel, že skladby „$ 100 Bills“ a „Escape“, jež byly v show použité jsou originálním obsahem, a tak další videa (tedy originální obsah vývojářů Beat Saberu zablokoval).

Vývojáři hry začaly situaci řešit a jako první krok odstranili ze svých skladeb ID obsahu. Což bylo zřejmě hlavní hledisko, podle nějž se blokovací algoritmus řídil. V současnosti je celá situace v dalším řešení.

Výhodou Beat Saberu je, že se jedná o poměrně známou hru, která je podle řady kritiků jedním z nejlepších VR titulů současnosti. Otázkou však je, jestli algoritmus, který YouTube používá, podobným způsobem „nešikanuje“ také další autory a jejich obsah.

Zdroj: ladbible.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.