Zdroj: wikimedia.org

Amazon Alexa nově umožňuje hands-free ovládání na zařízení s Androidem a iOS

V rámci nové aktualizace aplikace Amazon Alexa tento hlasový asistent získal jedno vylepšení – schopnost fungovat na zařízeních s Androidem a iOS v režimu hands-free. Alexa přitom již nyní umožňuje hands-free používání (tedy zcela bez využití rukou) řady dalších zařízení. Nyní nastal část také pro smartphony.

Celá věc má ale háček – k tomu, aby službu bylo možné otevřít, je zapotřebí nejdříve paradoxně využít Google Asistenta nebo Siri (např. nejdřív aktivovat Siri a požádat o otevření aplikace Alexa), případně provést otevření ručně (potom ale hands-free postrádá smysl). Poté je již možné ovládat Alexu výhradně hlasem, podobně jako například na zařízení Amazon Echo. Můžete tak ovládat svůj chytrý telefon, přehrávat hudbu nebo cokoli jiného, co Alexa dokáže. Pochopitelně pouze v anglickém jazyce.

Přestože Asistent Alexa byl již v zařízeních s Androidem a iOS přítomný dříve, pro aktivaci hlasového ovládání bylo dosud nutné stisknout tlačítko na spodní liště. Nyní by k tomu mělo docházet automaticky již při zapnutí aplikace. Po jejím probuzení se na displeji objeví modrý pruh, který znázorňuje, že Alexa žádost zpracovává přes cloud.

Pro získání nové funkce je nutné nejdříve aktualizovat aplikaci. Poté by mělo být možné aktivovat hands-free. Nové nastavení přitom bude možné kdykoli vrátit zpět (a funkci deaktivovat). Pro použití je nutné, aby byl telefon odemčený a měl otevřenou aplikaci Alexa.

Nová aktualizace bude postupně dostupná po celém světě, a to v průběhu několika dalších dní. Prozatím není jasné, kdy se jí dočkáme v České republice. Je ale pravděpodobné, že pro moho uživatelů novinka nebude mít velký význam. Hodit se však může osobám, které mají handicap anebo jednoduše v některých situacích nemohou telefon ovládat rukama.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.