Amazon investuje 700 mil. dolarů do přeškolení 100 tisíc zaměstnanců

Amazon investuje 700 mil. dolarů na rekvalifikaci svých 100 tisíc zaměstnanců v USA. Cílem je do roku 2025 přesunout třetinu jeho celkové americké pracovní síly na pracovní místa zaměřující se na softwarové inženýrství, datovou vědu, robotiku nebo logistiku. Podle technologického a internetového obra pomohou bezplatné přeškolovací programy zaměstnancům najít vysoce kvalifikovanou práci jak v Amazonu, tak mimo něj. Plán na přeškolení ve velkém přichází v době, kdy se Amazon ve stále větší míře spoléhá na roboty nebo experimentuje s doručovacími drony.

„Americká pracovní síla se mění. Na pracovišti je větší potřeba technických dovedností než kdy předtím. Amazon není výjimkou,“ uvedla společnost v prohlášení.

Rekvalifikační programy by také mohly sloužit jako rekrutovaní nástroj. Budou se vztahovat na pracovníky napříč podnikovými kancelářemi, distribučními centry, prodejními centry a přepravními sítěmi. Zahrnují programování, strojové učení a práci s cloudovou službou AWS (Amazon Web Services).

Společnost též uvedla, že jejími nejrychleji rostoucími vysoce kvalifikovanými místy v posledních pěti letech jsou pozice procesního specialisty (nárůst o 832 %), datového specialisty (505 %), IT architekta (454 %), bezpečnostního inženýra (229 %) a obchodního analytika (160 %).

Další rekvalifikační program zaměstnancům Amazonu pomůže naučit se potřebné dovednosti pro jimi zvolenou vysoce poptávanou pozici. Za to budou muset zaplatit 5 % nákladů na školení. Programy budou podle Amazonu z velké části probíhat virtuálně a v podnikových učebnách.

 

Zdroj: pcmag.com, aboutamazon.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.