Foto: se svolením Amazon

Amazon má nyní vlastní generátor obrázků AI

Amazon se přidal po bok řady velkých technologických společností, jelikož nyní představil svůj vlastní AI generátor obrázků. Uživatelé si mohou nově prohlédnout náhled Titan Image Generatoru na konzole Bedrock. Nový nástroj umožňuje buď zadat textovou výzvu k vytvoření nového obrázku, nebo nahrát obrázek a upravit jej.

Amazon uvedl, že tento nástroj dokáže produkovat velké objemy realistických obrázků studiové kvality za nízkou cenu. Tvrdí, že umělá inteligence dokáže generovat relevantní obrázky na základě složitých textových příkazů. To podle společnosti pomáhá snižovat generování škodlivého obsahu a zmírňovat šíření dezinformací.

Ti, kteří chtějí upravit obrázek, mohou vyznačit oblasti, do kterých chtějí přidat, nebo odebrat nejrůznější prvky. Mohou například nahradit pozadí nebo vyměnit předmět v ruce subjektu na fotografii. Umělá inteligence také umí rozšířit okraje obrázku přidáním umělých detailů, podobně jako funkce Generative Expand ve Photoshopu.

Amazon tvrdí, že Titan aplikuje neviditelný vodoznak na obrázky, které generuje. Společnost uvedla, že to pomůže omezit šíření dezinformací tím, že poskytne diskrétní mechanismus pro identifikaci obrázků generovaných AI a podpoří bezpečný a transparentní vývoj AI technologie. Tvrdí, že vodoznaky jsou odolné a nelze je smazat nebo pozměnit. Podle ukázky generátoru obrázků může AI také vygenerovat popis obrázku nebo relevantní text, který lze použít v příspěvcích na sociálních sítích.

Zprávy o generátoru obrázků se objevily na konferenci Amazon AWS re:Invent, na které společnost také předvedla své nejnovější AI čipy a odhalila obchodního AI chatbota s názvem Q. Společnost nedávno začala nabízet inzerentům nástroj, který jim umožňuje přidávat umělou inteligencí generované pozadí k obrázkům produktů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.