Amazon obdržel 238 nabídek na své druhé hlavní sídlo

Jak víte z našich předchozích novinek, Amazon v současnosti hledá vhodnou lokalitu pro své druhé hlavní sídlo. Nyní společnost oznámila, že jí přišlo celkem 238 nabídek od měst a regionů napříč Severní Amerikou.

Všechny láká představa, že s Amazonem „na palubě“ se dramaticky zlepší místní ekonomika. Společnost v souvislosti s vypsáním soutěže zveřejnila, že její investice do ekonomiky města Seattle, v němž sídlí, přinesly lokalitě v letech 2010–2016 dalších 38 mld. dolarů.

Počet přihlášek jen podtrhuje velký zájem o soutěž, kterou vypsal Amazon v září. Internetový obr dříve prohlásil, že do svého druhého hlavního sídla hodlá investovat 5 mld. dolarů a vytvořit v souvislosti s tím až 50 tisíc nových pracovních míst. Termín pro odevzdávání nabídek skončil minulý týden ve čtvrtek. Podle vyjádření společnosti se soutěže účastní 54 států, provincií, okresů a teritorií z USA, Kanady a Mexika. Někteří kandidáti nabízejí Amazonu osvobození od daní v řádech miliard dolarů. Např. stát New Jersey nabídl podle agentury Reuters odpuštění daní ve výši 7 miliard dolarů, pokud společnost vybere největší město Newark.

Jiní se uchýlili ke kreativnějším postupům. Např. starosta předměstí Stonecrest v Atlantě Jason Lary oznámil, že „jeho“ město použije 345 akrů průmyslové plochy k vytvoření nového města nazvaného Amazon a že šéf společnosti Jeff Bezos se stane jejím doživotním starostou. Jak jsme před nedávnem psali, starosta města Kansas City v Missouri Sly James nakoupil ze svého 1000 různých artiklů zboží na Amazonu a osobně chtěl na všechny napsat recenzi.

Podle společnosti bude druhá centrála co do velikosti časem plně srovnatelná se sídlem v Seattlu. Očekává se, že Amazon si vybere takovou lokalitu, která mimo finanční a jiné pobídky poskytne internetovému a technologickému kolosu špičkové zaměstnance, kteří by dokázali konkurovat gigantům jako Google apod. Amazon bude nyní nabídky vyhodnocovat a rozhodnutí učiní příští rok.

 

Zdroj: reuters.con, cnn.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.