Foto: se svolením Amazon

Amazon odvysílal první epizodu svého nového sci-fi seriálu mimo planetu Zemi

Společnost Amazon přišla s neobvyklou marketingovou strategií, která by měla přilákat nové diváky pro nový pořad na Prime Video. Jde o vůbec první takový počin v historii. Amazon totiž odvysílal první díl svého sci-fi seriálu Night Sky (Noční obloha) mimo zemskou atmosféru. Celý počin Amazon označil jako „vůbec první mezigalaktickou premiéru televizního seriálu“.

Tento plán bylo možné uskutečnit jen díky společnostem SES a Intelsat, které poskytují satelitní služby a k odvysílání epizody mimo dosah naší planety využily své pozemní stanice a geostacionární satelity. Společnost Prime Video v tiskové zprávě poznamenala, že přenos nebude zachycen vysílacími satelity a poslán zpět na pevninu, jak tomu obvykle bývá. „Teoreticky je tak vysílání dostupné komukoli, kdo dokáže zachytit satelitní signál ve vzdálenosti 384 000 kilometrů od Země a dále – což odpovídá vzdálenosti ze Země na Měsíc,“ uvedla společnost.

Prime Video tvrdí, že je nejen první streamovací službou, která odvysílala svůj obsah do vesmíru, ale že jde také o „největší vzdálenost, na kterou byl televizní seriál záměrně distribuován“. Epizoda byla vysílána pomocí frekvencí Ku a C pásma, které se často používají pro satelitní televizi, distribuci médií a komunikaci.

Night Sky měla na Prime Video premiéru 20. května. Ústředními postavami je dvojice hrdinů (které hrají Sissy Spacek a JK Simmons), kteří už léta skrývají tajemství. Na jejich zahradě se totiž nachází zakopaná komora, která je spojena s opuštěnou planetou. Vše se dramaticky změní, když do jejich života vstoupí mladý muž, o kterém se domnívají, že by mohl být mimozemšťan.

Zdroj: engadget.com