Amazon plánuje otevřít další obchod bez pokladen v New Yorku

Amazon má v plánu otevřít další „bezpokladní“ obchod s potravinami zvaný Amazon Go v New Yorku. Kromě toho již v květnu oznámil, že se chystá uvést do provozu další dvě prodejny bez pokladen v Chicagu a San Francisku. Ani u jednoho města však neprozradil, kdy k otevření dojde.

V současnosti internetový gigant provozuje tři takové prodejny a všechny se nacházejí v Seattlu, kde společnost sídlí. Nakupování v těchto obchodech je velmi prosté – zákazník přijde, vybrané zboží si naskládá do tašek a zase odejde, přičemž vše se děje bez jakéhokoli zdržování v podobě placení u kasy nebo front. Stačí si k tomu zřídit účet na Amazonu, stáhnout si zdarma příslušnou mobilní aplikaci a mít novou generaci iPhonu nebo „androidího“ telefonu.

Při vstupu do obchodu s nápisem Amazon Go aplikace vygeneruje QR kód, na který se nákup bude zaznamenávat. K zaznamenávání prodejny používají senzory a kamery, za nimiž stojí technologie jako počítačové vidění, strojové učení nebo senzorová fúze. Technologie Amazonu s názvem Just Walk Out automaticky detekuje odběr zboží z regálu nebo jeho vrácení na stejné místo a po dobu nákupu je sleduje ve virtuálním nákupním vozíku. Krátce po opuštění obchodu zákazník obdrží digitální účtenku a z účtu Amazonu mu je odečtena příslušná částka.

V prodejnách bude normálně fungovat personál, kterého bude potřeba na vaření různých pokrmů, vykládání nebo doplňování zboží a v neposlední řadě na poskytování rad zákazníkům.

Prodejny nabízejí ještě jeden benefit – lze si v nich koupit různé produkty potravinového řetězce Whole Foods, který Amazon koupil v loňském roce. Výběr nicméně na rozdíl od standardního obchodu Whole Foods není tak rozmanitý.

 

Zdroj: digitaltrends.com, amazon.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.