Foto: se svolením Amazon

Amazon představil domácího robota Astro, pohlídá domácnost a přiveze vám pivo

Na vývoji domácího robotického pomocníka pracuje řada společností. Jednou z nich je také Amazon. A právě tento americký gigant nyní představil svůj nejnovější přírůstek v této oblasti – robota Astro. Amazon Astro se pohybuje na kolečkách a komunikuje prostřednictvím hlasového asistenta Amazon Alexa. V podstatě jde o pojízdný displej s Alexou, který se dokáže volně pohybovat v domácnosti.

Kromě displeje je ale Astro vybaven také periskopickou kamerou, která zvětšuje jeho zorné pole. Proto i přestože robot dosahuje dospělému člověku sotva po kolena, díky výsuvné a otočné kameře je schopen snímat i okolí v podstatně větší výšce. Díky tomu může kontrolovat například sporák, spící děti či domácí mazlíčky.

Díky předplacené službě Protect Pro od společnosti Ring navíc uživatelé mohou snadno zjistit, co se u nich doma právě děje i v době své nepřítomnosti. Skvělou funkcí je i detekce kouře, oxidu uhelnatého či zvuku rozbitého skla. Vždy, když zaznamená něco neobvyklého, ihned posílá svému majiteli upozornění.

Robotovi pochopitelně lze zadávat také všechny hlasové příkazy, které jsou typické pro Alexu (nově lze například využít funkci Amazon Alexa Together, která kontaktuje ostatní členy rodiny, pokud je některý z rodinných příslušníků v nouzi). Při (video)hovorech navíc Astro umí volajícího následovat. Na druhou stranu je možné přepnout robota do režimu Nerušit nebo nastavit zóny, do kterých bude mít zakázán vstup.

Amazon nového robota uvede na trh ještě letos (v omezeném množství). V rámci programu Day 1 Editions bude stát 1 000 dolarů, poté se cena zvedne o 500 dolarů na 1 500 dolarů. V ceně bude zahrnut i půlroční bezplatný přístup ke službě Protect Pro.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.