Amazon představil vylepšenou verzi čtečky elektronických knih Kindle Paperwhite, láká hlavně na vodotěsnost

Amazon představil novou verzi čtečky elektronických knih Kindle Paperwhite. Kromě jiného nabídne vodotěsnost, tenčí tělo nebo jasnější displej.

Kindle Paperwhite je pro většinu lidí od roku 2015 nejlepším modelem Kindlu – jeho poslední verze totiž tehdy dostala do vínku obrazovku srovnatelnou se špičkovými modely Kindle Voyage nebo Kindle Oasis, a to za zlomek jejich ceny. Po třech letech tedy přichází další update, který s sebou přináší fíčury představené v druhé generaci modelu Oasis z loňského roku. Kromě zmíněné vodotěsnosti (až do hloubky 1,8 m po dobu jedné hodiny) a tenčích tvarů (8,18 mm) je to např. i nižší hmotnost (182 g) nebo podpora audioknih z knihovny Amazonu Audible. Novinka také nabízí 8 GB vnitřní paměti (dvakrát více než starý model) a bude se nabízet i ve verzi s 32 GB úložného místa. Displej jako takový od minula nedoznal změn – jeho úhlopříčka je stále 6 palců a rozlišení 300 ppi, oproti minulé verzi však leží ve stejné rovině jako jeho vnitřní okraje, nikoli pod nimi.

Zařízení však není úplně dokonalé – jistým nedostatkem pro někoho může být absence fyzických tlačítek na otáčení stran nebo kapacitních touchpadů pod displejem, jaké míval model Voyage. Displej také nemá – na rozdíl od modelu Oasis – adaptivní senzor světla. Možná ještě překvapivější je absence nabíjecího portu USB-C, který by měl být v roce 2018 samozřejmostí (není však ani u mnoha smartphonů).

Kindle Waterpaper (2018) bude ve verzi s 8 GB vnitřní paměti k dostání od 7. listopadu za cenu 130 dolarů, varianta s 32 GB bude dostupná někdy v příštích měsících a stát 160 dolarů. Verze s 32 GB a celulární funkcionalitou vyjde na 250 dolarů.

 

Zdroj: theverge.com