Foto: Unsplash

Amazon Prime Video nebude podporovat Dolby Vision a Dolby Atmos v předplatném s reklamou

Společnost Amazon začala 29. ledna předplatitelům služby Prime Video vkládat reklamy do sledovaných filmů. Společnost tuto změnu oznámila již loni a zákazníkům sdělila, že začne u filmů a pořadů zobrazovat omezené množství reklamy, aby mohla investovat do atraktivního obsahu a tyto investice dlouhodobě zvyšovat. Ti, kteří reklamy sledovat nechtějí, si budou muset připlatit 3 dolary měsíčně. Amazon již ale neuvedl, že předplatitelům odebírá přístup k funkcím Dolby, pokud se rozhodnou zůstat na úrovni s reklamami.

Forbes tuto změnu otestoval tak, že na televizoru, který uvedené technologie podporuje, streamoval epizodu seriálu Jack Ryan. Tým zjistil, že při použití účtu s předplatným s reklamami chyběly rámečky překrývající video a potvrzující, že Dolby Vision a Atmos jsou povoleny. Při přehrávání s účtem bez reklam se tyto rámečky zobrazovaly jako obvykle.

To znamená, že uživatelé se budou muset uchýlit k placení dalších 3 dolarů měsíčně navíc ke svému předplatnému, pokud chtějí i nadále přehrávat videa s Dolby Vision a Atmos a pokud nechtějí, aby jejich pořady a filmy byly přerušovány reklamami. Pro zajímavost, Forbes také zjistil, že účty bez reklam mají stále přístup k HDR10+, což je technologie srovnatelná s Dolby Vision.

Předplatitelé byli se změnou podle očekávání nespokojeni natolik, že na společnost byla u kalifornského federálního soudu podána hromadná žaloba. Žaloba obviňuje Amazon z porušení zákonů na ochranu spotřebitele a označuje jeho změnu podmínek za klamavou a neférovou. Tvrdí, že ti, kteří si již zaplatili roční předplatné Prime, očekávají, že si budou moci užívat nepřetržitého sledování, jak Amazon sliboval. Hromadná žaloba požaduje náhradu škody ve výši nejméně 5 milionů dolarů a žádá soud o vydání soudního příkazu zakazujícího klamavé jednání společnosti Amazon.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.