Amazon údajně pracuje na vlastní herní streamovací službě

Amazon údajně potají vyvíjí vlastní herní streamovací službu, která k fungování nepotřebuje konzole a spoléhá se na cloud. Hráči se prý budou moci k platformě přihlásit ze smartphonů, tabletů nebo chytrých televizorů.

Spekulace přichází v době, kdy se o cloudových herních streamovacích službách v branži mluví stále více a podle některých by mohly do několika let nahradit konzole. V této oblasti se angažují např. Microsoft, který loni představil platformu s názvem Project xCloud, Google, který vyvíjí službu Project Stream, nebo videoherní gigant EA, jehož služba Project Atlas využívá prakticky stejnou streamovací technologii jako populární on-line televizní a filmová platforma Netflix.  

   Amazon není na poli hraní žádným nováčkem – vyvinul např. crossplatformový engine Lumberyard, založil herní studio Amazon Game Studios a vlastní populární platformu pro živé vysílání Twitch, zaměřenou především na streamování her, takže vlastní herní streamovací služba by byla jen logickým pokračováním jeho snahy prosadit se v herním průmyslu ještě viditelněji.

Údajně již jedná s řadou herních vydavatelů o distribuci jejich her prostřednictvím jeho služby. Pokud jsou spekulace pravdivé, služba by mohla být spuštěna již příští rok. Amazon se každopádně k záležitosti odmítl vyjádřit.

 

Zdroj: independent.co.u