Foto: se svolením Amazon

Amazon v únoru ukončí charitativní program AmazonSmile

Společnost Amazon plánuje k 20. únoru 2023 ukončit svůj charitativní program AmazonSmile, který umožňuje kupujícím přispívat při každém nákupu na vybrané charitativní organizace. Program funguje tak, že kdykoli zákazník využije webové stránky AmazonSmile k nákupu, společnost věnuje 0,5 procenta z částky, kterou zaplatili, vybrané charitativní organizaci.

Společnost Amazon ve svém oznámení uvedla, že se program ani deset let po svém spuštění nerozšířil do takové míry, aby měl takový dopad, v jaký původně společnost doufala. Efektivita programu byla zřejmě snížena tím, že nabízel uživatelům více než 1 milion charitativních organizací, kterým mohli přispět. Příspěvky tak byly často příliš rozptýleny.

Do budoucna se společnost zaměří na charitativní činnost v jiných oblastech, kde může dosáhnout smysluplné změny. Amazon se tak například chystá investovat 2 miliardy dolarů do výstavby a zachování dostupného bydlení, financovat výuku informatiky pro 1 milion studentů na tisících škol a letos dodat 12 milionů jídel prostřednictvím potravinových bank.

Společnost Amazon však neobjasnila, co má na mysli tím, že program AmazonSmile neměl smysluplný dopad. Podle agentury Bloomberg věnoval Amazon za posledních 10 let prostřednictvím AmazonSmile charitativním organizacím téměř 500 milionů dolarů, ačkoli průměrná částka na jeden dar činí vzhledem k velkému počtu zúčastněných organizací pouze 230 dolarů.

Zdroj: www.engadget.com