Foto: www.aboutamazon.com

Amazon vypustí 6. října první satelity Kuiper

Satelity Kuiper společnosti Amazon se brzy objeví na noční obloze. Společnost se připravuje na vyslání svých prvních dvou satelitů KuiperSat-1 a KuiperSat-2 v rámci mise Protoflight, jejíž start je naplánován na 6. října. Projekt Kuiper je odpovědí společnosti Amazon na službu Starlink společnosti SpaceX. Amazon plánuje v příštích šesti letech vypustit 3200 satelitů. Satelity Kuiper budou poskytovat internetové připojení i na vzdálených místech, kam tradiční poskytovatelé nedosáhnou.

Družice KuiperSat-1 a KuiperSat-2 umožní společnosti provést řadu testů. Pozemní tým projektu Kuiper bude mít také možnost sledovat, jak síť funguje, protože společnost Protoflight bude testovat připojení satelitů k pozemní síti a k zákaznickým terminálům.”Provedli jsme rozsáhlé testování v naší laboratoři a máme vysokou míru důvěry v konstrukci naší družice, ale testování na oběžné dráze nic nenahradí,” uvedl Rajeev Badyal, viceprezident projektu Kuiper, ve svém prohlášení. “Společnost Amazon vysílá satelity do vesmíru poprvé a bez ohledu na to, jak mise dopadne, se toho neuvěřitelně mnoho naučíme.”

Raketa Vulcan Centaur od společnosti ULA vynese družice do výšky 500 km a tým poté začne testovat systémy na palubě a potvrdí, že veškerá elektronika funguje, naváže první kontakt a rozevře sluneční panely umístěné na družicích. Podle Amazonu budou obě družice na konci mise odstraněny z oběžné dráhy. Společnost ULA bude 6. října vysílat přímý přenos z této události, který začne ve 14:00 SELČ.

Zdroj: www.engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.