Foto: Unspash

Amazon začal podporovat přihlašování pomocí passkey v prohlížeči a zařízení iOS

Amazon, největší marketplace na světě, nyní podporuje přihlašování pomocí passkey. Uživatelé tak mají přístup k novému způsobu přihlášení, které je považováno za bezpečnější než hesla a umožňuje jim přístup k účtu pomocí biometrických údajů nebo PIN kódu, který používají k odemykání svých zařízení.

Společnost začala tuto novinku zavádět před několika dny, ale teprve nyní oznámila, že funkce je dostupná v prohlížečích a postupně se dostává ke všem uživatelům, kteří přistupují ke službě Amazon prostřednictvím aplikace pro systém iOS. Podpora Passkey by se ale měla brzy objevit také v aplikaci Amazon pro Android.

Passkey je způsob přihlašování odolný proti phishingu, úniku dat a sociálnímu inženýrství, protože neobsahuje žádná hesla, která by bylo možné ukrást nebo prozradit. Místo toho technologie využívá kryptografické dvojice, z nichž jedna je veřejným klíčem uloženým na serverech konkrétní služby, zatímco druhá zůstává soukromá a je bezpečně uložena v zařízení uživatele. Tyto dvojice jsou pro každé přihlášení jedinečné a pro přihlášení se musí shodovat.

Amazon uvádí, že ti uživatelé, kteří mají zapnuté dvoufaktorové ověření, budou muset i po aktivaci passkey ověřit svou totožnost pomocí jednorázového kódu. Není jasné, zda uživatelé po prvním přihlášení pomocí passkey již nebudou muset zadávat dvoufaktorové ověření, ale zdá se, že nikoli. Pro zapnutí přihlašování pomocí této nové možnosti stačí uživatelům přejít do sekce Přihlášení a zabezpečení v části Váš účet na Amazonu a poté zvolit možnost Nastavit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.