Foto: Unsplash

Amazon zrušil 180 pracovních míst ve své herní divizi

Amazon zrušil ve své herní divizi zhruba 180 pracovních míst. O škrtech, které se dotkly celého týmu Game Growth a všech zaměstnanců pracujících na kanálu Crown, zábavném pořadu na streamovací službě Twitch podporovaném Amazonem, informovaly zdroje agentur Reuters, Aftermath a Bloomberg. V uniklém e-mailu se údajně uvádí obrat společnosti s cílem přeorientovat zdroje na růstové oblasti, jako jsou bezplatné měsíční hry pro předplatitele služby Prime.

„Po naší počáteční restrukturalizaci v dubnu se ukázalo, že potřebujeme ještě více zaměřit naše zdroje na oblasti, které rostou a mají největší potenciál posunout naše podnikání kupředu,“ napsal viceprezident Amazon Games Christoph Hartmann v interním e-mailu, který získala agentura Reuters. „Naslouchali jsme našim zákazníkům a víme, že nové hry zdarma každý měsíc je to, co chtějí nejvíce, takže vylepšujeme naše benefity v rámci Prime.“ Společnost údajně začala zaměstnancům v pondělí ráno oznamovat, že jejich pracovní místa byla zrušena.

Kanál Amazon Crown, který se podle serveru The Verge po propuštění zaměstnanců zcela zruší, obsahoval původní pořady a obsah. Snažil se o atmosféru tradiční televize a nabízel pořady podporované reklamou. Zajímavé je, že tento kanál měl sponzory zvučných jmen, jako jsou Intel či Progressive.

Zpráva agentury Bloomberg ze začátku tohoto roku však naznačila, že společnost Amazon uměle nafoukla metriky kanálu Crown lidmi, kteří se aktivně nedívají a neslouží inzerentům k žádnému účelu. Relativně nízké počty sledujících a účastníků chatu se shodovaly se zprávou agentury Bloomberg, podle které mohla být jeho popularita nižší, než se předpokládalo.

Včera oznámené zrušení 180 pracovních míst je součástí širší restrukturalizace, v jejímž rámci minulý týden došlo také k údajným škrtům v divizích streamingu a podcastů. Internetový prodejce naposledy propouštěl zaměstnance své herní jednotky v dubnu, což se dotklo více než 100 pracovníků herní divize. Od loňského podzimu společnost údajně zrušila 27 000 pracovních míst.

Zdroj: engadget.com