AMD údajně chystá nové GPU Radeon RX 590

AMD údajně chystá novou kartu střední třídy Radeon RX 590, která by měla být výkonnější než konkurent v podobě GPU Nvidia GTX 1060. Píše o tom web videocardz.com.

O nové kartě se spekulovalo již před několika měsíci a naposledy minulý týden, zprávy však neuváděly bližší informace ani její název. GPU s údajnými 8 GB video paměti by mělo být postaveno na vylepšené architektuře Polaris (konkrétně Polaris 30) a vyráběno 12nm procesem (starší sourozenci se vyrábějí 14nm procesem). Nový výrobní proces by měl zajistit lepší výkon i efektivitu spotřeby, nicméně podle webu zcela jistě nebude „patřičnou odpovědí“ na novou architekturu Turing od společnosti Nvidia.

Ze včerejšího záznamu v databázi benchmarku 3DMark vyplývá, že karta je taktována na 1545 MHz, což je o 205 MHz více než frekvence jádra GPU Radeon RX 580 s boostem. Paměti podle údajů benchmarku běží na frekvenci 2000 MHz, což znamená, že karta stejně jako její starší sourozenci bude používat paměti typu GDDR5. V testu Time Spy dosáhla 5028 bodů, a ve srovnání se zmíněným starším sourozencem tak dopadla zhruba o 10 % lépe.

Více neoficiálních informací není v tuto chvíli známo. Pokud jsou však výše uvedené informace správné, novinka – pokud vyjde před nástupcem GPU GTX 1060, postaveném na architektuře Turing – by mohla být jednou z nejlepších karet vyšší střední třídy.

 

Zdroj: videocardz.com, techradar.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.