Zdroj: pixabay.com

AMD zveřejnilo čtvrtletní zprávu podle níž je připraveno plně pokrýt dodávku hardwaru pro novou generaci konzolí

Už nějaký čas víme, že obě velké nové konzole – Sony PlayStation 5 a Xbox Series X budou založené na hardwaru z dílny společnosti AMD. Pro AMD se jedná o opravdu masivní zakázku a mohly by tak vznikat otázky, jak AMD poptávku obou výrobců uspokojí. Podle čtvrtletní hospodářské zprávy zveřejněné tento týden by s tím AMD nemělo mít vůbec žádný problém.

AMD plánuje kromě dodávek hardwaru pro nové konzole uvést také několik nových komponent. Patří mezi ně procesor založený na 7nm technologii, který využívá architekturu Zen 3 nebo RDNA 2 (případně Big Navi) grafická karta.

Pro AMD je rok 2020 poměrně úspěšným obdobím, což se ovšem nedá říci o konkurenční znače Intel. Ten mění některé posty ve vedení, zavádí nové divize a především oznámil opětovné zpoždění svých 7nm čipů.

Čtvrtletní zpráva AMD mluví mimo jiné o úspěchu procesorů Ryzen 4000, které díky kombinaci výkonu a relativně nízké spotřeby našly uplatnění v celé řadě výkonných ale cenově dostupných notebooků. Lisa Su, CEO společnosti AMD uvedla, že se jedná o nejrychleji prodávaný procesor v celé historii značky AMD.

AMD čeká, stejně jako ostatní technologické giganty komplikovaný zbytek roku 2020, který je poznamenaný světovou zdravotní krizí spojenou s onemocněním Covid-19. Ta by mohla přinést ekonomické oslabení. AMD však svou prezentací přesvědčilo, že je ve formě a stává se pro Intel, alespoň v některých oblastech, čím dál výraznější konkurencí.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.