Foto: se svolením Boom Supersonic

American Airlines plánuje koupit 20 nadzvukových letadel Overture startupu Boom

American Airlines, jedna z největších světových leteckých společností, vsadila na startup Boom, který se zaměřuje na výrobu nadzvukových letadel. Nyní společnost oznámila, že se nedávno dohodla na koupi 20 letadel Overture od společnosti Boom Supersonic s možností následného nákupu dalších 40 letadel. Tato dohoda je jedním z největších projevů podpory společnosti Boom a není divu, že překonala i potenciální závazek společnosti United Airlines, která se loni zavázala k nákupu 50 letadel. Nicméně je potřeba připomenout, že Boom je stále startup, který prozatím nepostavil funkční osobní letadlo.

Na začátku letošního roku Boom oznámil, že vybuduje výrobní závod na mezinárodním letišti Piedmont Triad v Severní Karolíně. Společnost očekává, že stavba „Overture Superfactory“ začne ještě letos a výroba se následně rozjede v roce 2024. Ale první dokončené letadlo z továrny by mělo vzlétnout až někdy v roce 2026.

Ani to ale společnosti Boom nebrání v tom, aby byla ohledně svých vyhlídek optimistická. Společnost předpokládá, že letadlo Overture s rychlostí Mach 1,7 zvládne lety mezi Newarkem a Londýnem za méně než čtyři hodiny a ze San Francisca do Tokia přibližně za šest hodin. Společnost také tvrdí, že Overture bude letadlem s nulovými emisemi oxidu uhličitého díky své schopnosti létat na 100 % udržitelná letecká paliva.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.