Foto: se svolením York County Sheriffs

Američan použil světelnou pistoli Zapper od Nintenda k vyloupení obchodu

Policie zatkla muže z Jižní Karolíny poté, co vyloupil obchod se smíšeným zbožím ozbrojen světelnou pistolí od Nintenda, která se v 80. letech používala především ke hraní her Duck Hunt, Hogan’s Alley a Gumshoe. Pětadvacetiletý podezřelý si údajně odnesl 300 dolarů v hotovosti poté, co si nasadil masku, paruku, mikinu s kapucí a do ruky vzal pistoli Nintendo Entertainment System (NES) Zapper.

Policie tvrdí, že podezřelý hrozil falešnou zbraní prodavači a požadoval peníze z pokladny. Originální příslušenství z roku 1984 je typické jasně oranžovou a šedou barvou, ale podle úřadů je podezřelý přestříkal černou barvou pravděpodobně proto, aby připomínalo funkční střelnou zbraň.

Světelná zbraň Zapper se jako příslušenství původně dodávala s počítačem NES a používala interní optický senzor, který převáděl stisknutí spouště na akci na obrazovce. Primárně ji hráči využívali ve hře Duck Hunt, ačkoli byla kompatibilní také s několika dalšími tituly.

Ačkoli se celá věc může zdát vtipná, ve většině částí USA hrozí za použití falešné zbraně ke spáchání trestného činu podobný trest jako za použití skutečné střelné zbraně, protože hrozba nebezpečí je pro oběti velmi reálná. Nejde přitom o ojedinělou situaci – již v roce 1990 studie zjistila, že falešné zbraně byly použity při více než 15 % loupeží.

Zdroj: engadget.com