Foto: se svolením Canoo

Americká armáda testuje upravenou verzi elektrického pickupu Canoo

Startup Canoo, který se zabývá výrobou elektromobilů, sice začátkem letošního roku bojoval s financemi, každopádně nyní už je na tom podstatně lépe. Dokonce tak dobře, že společnost nyní oznámila, že poskytne 4 500 elektrických vozidel společnosti Walmart a testovací vozidlo americké armádě.

Tento týden se společnost podělila o aktuální informace o své smlouvě s Pentagonem a oznámila, že armádě dodala prototyp svého nového lehkého taktického vozidla.

LTV vypadá jako upravená verze pickupu Canoo. Podle společnosti byl při jeho výrobě použit také uhlíkový kevlar, díky čemuž je vozidlo odolnější, aniž by se zvýšila jeho hmotnost. LTV lze přestavět z pickupu na nákladní automobil s plochou korbou, což mu umožňuje převážet stavební materiál či taktické vybavení.

Zahrnuje dokonce i konfiguraci stealth (tedy mód, který znemožňuje zaměření vozidla). Canoo uvádí, že LTV s pohonem na všechna kola může vyvinout výkon až 600 koní. Je také vybaven vzduchovými pružinami, systémem vylepšeného odpružení a 81centrimetrovými pneumatikami, díky nimž je vhodný také pro překonávání obtížného terénu.

Americká armáda patří mezi největší znečišťovatele životního prostředí na světě. Její uhlíková stopa je větší než u zhruba 140 států. Na začátku roku 2022 ministerstvo obrany oznámilo plán nulových emisí, který kromě jiného požaduje, aby armáda elektrifikovala svá bojová a další vozidla. Prozatím ale není známo, zda se Canoo stane součástí této iniciativy.

Zdroj: engadget.com