US Space Force

Americké vesmírné síly aktivují novou jednotku v Evropě a Africe

Americké vesmírné síly (U.S. Space Force) 8. prosince oficiálně aktivovaly svou první složku určenou pro Evropu a Afriku. Nová jednotka, známá jako U.S. Space Forces Europe and Africa, bude podporovat Evropské velitelství (EUCOM) a Africké velitelství (AFRICOM). Sídlo této nové složky vesmírných sil bude na letecké základně Ramstein v Německu, povede ji plukovník amerických vesmírných sil Max Lantz a její personál bude tvořit přibližně 30 vojáků. Nová složka bude podporovat rostoucí potřebu EUCOM v oblasti satelitní navigace a komunikace.

“Budeme integrovat naše vesmírné síly na úrovni složek – to poskytne kádr vesmírných odborníků, kteří mohou spolupracovat s našimi spojenci a partnery na integraci vesmírných aktivit do společných operací, činností a investic,” uvedl generál Chance Saltzman, velitel kosmických operací amerických kosmických sil.

“Aktivace složky U.S. Space Forces Europe and Africa na letecké základně Ramstein ukazuje jednak rychle rostoucí vojenský význam vesmíru, jednak důležitost Německa jako spolehlivého spojence,” uvedl Boris Pistorius, německý ministr obrany. “Pro Německo jsou USA nejdůležitějším partnerem při rozvoji a rozšiřování vesmírných kapacit.”

Generál námořní pěchoty USA Michael Langley, velitel AFRICOM, uvedl, že přítomnost vesmírných sil “podtrhuje naše odhodlání posilovat společné vesmírné schopnosti na celém africkém kontinentu“. “Zaměřujeme se nejen na ochranu našich kosmických prostředků, ale také na umožnění a posílení schopnosti velitelství poskytovat podporu pro naše mise,” uvedl generálporučík letectva USA Steven Basham, zástupce velitele EUCOM.

Zdroj: www.spacenews.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.