Americko-izraelský startup využívá pro přesnější předpovědi počasí IoT

Americko-izraelský startup ClimaCell našel inovativní způsob, jak zpřesnit předpovědi počasí. Místo trénování AI modelů totiž používá internet věcí, který umožňuje shromažďovat informace o počasí z daleko více míst, než by jinak bylo možné. Svou metodu nazývá „počasím věcí“.

A slaví s ní úspěch – navázala např. spolupráci s leteckými společnostmi Delta nebo Jetblue, sportovními týmy jako New England Patriots nebo firmou Netafim, celosvětovou jedničkou v oblasti zavlažovací techniky.

Podle šéfa startupu Shimona Elkabetze je největším problémem to, že „celá branže v podstatě jen ‚přebaluje‘ data a modely poskytnuté vládními institucemi“ a že „vlády nevytvářejí relevantní infrastrukturu všude na světě“.

Právě proto společnost svou pozornost obrátila k internetu věcí, který dokáže proměnit miliony propojených zařízení, jako jsou telefony, propojená vozidla, kamery na ulicích, letadla nebo drony, ve virtuální meteorologické stanice.

Startup též vyvinul technologii na shromažďování dat z toho, jak atmosférické podmínky ovlivňují šíření signálu mezi mobilními telefony a telefonními ústřednami, a rovněž přišel na způsob, jak shromažďovat podobné údaje z mikrovlnných signálů vysílaných ze satelitů na zem.

Díky všem těmto datům je firma schopna poskytovat svým klientům údaje o počasí a předpovědi v reálném čase. Tato data používá i k vydávání výstrah před povodněmi (v předstihu jednoho nebo dvou dnů), k čemuž využívá i vlastní hydrologický model.

Společnost má v plánu vydat v květnu aplikaci pro běžné spotřebitele a netají se cílem stát se největším technologickým hráčem v tomto oboru na světě.

 

Zdroj: techcrunch.com