Foto: se svolením Innersloth

Among Us míří do VR, mechanismy hry zůstanou stejné, potěší pohled první osoby

Pokud patříte mezi fanoušky hry Among Us, patrně vás potěší nejnovější zpráva. Tento multiplayerový hit totiž čeká zpracování z pohledu první osoby ve VR. V tomto novém kabátku pak zamíří na PlayStation VR, Meta Quest 2 a Steam. Datum vydání prozatím není známo, nicméně práce na této novince již byly zahájeny.

Hra Among Us VR byla představena v rámci čtvrtečního předávání cen The Game Awards. Zveřejněn byl také krátký trailer (na konci článku), z něhož je patrné, že základní principy hry zůstanou stejné jako v původní verzi, v níž se hráči snaží plnit úkoly a přitom zjistit, kdo je podvodník. Nejzásadnější rozdíl bude v tom, že novinka se bude hrát z pohledu první osoby.

Vývojářské studio Innersloth se k novému projektu vyjádřilo takto: „Tento nový 3D zážitek vás a ostatní podezřelé z vesmírné lodě umístí do srdce Skeldu se všemi základními mechanismy týmové spolupráce a zrady, které znáte a milujete. Vydání pro VR bude samozřejmě i nadále podporovat také multiplayer!“

Among Us VR pochopitelně nebude kompatibilní s původní verzí hry. Na novince spolupracují studia Innersloth, Robot Teddy a Schell Games, které stojí za hrou I Expect You To Die. Prozatím to vypadá, že by mohlo jít o ještě intenzivnější zážitek, který osloví řadu hráčů. Nicméně popularitu původní verze si Among Us pro VR velmi pravděpodobně nezopakuje – mimo jiné proto, že potřebnou VR výbavu stále nevlastní tak velké procento hráčů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.