Foto: Pxhere

Android 13 pravděpodobně umožní změnit jazyk u jakékoli aplikace nezávisle na nastavení systému

Již měsíce před tím, než Google uvolnil první stabilní verzi systému Android 12 pro Pixely, se začaly objevovat informace o chystaném Androidu 13. V červenci 2021 (tedy nedlouho poté, co došlo k vydání Androidu 12 Beta 3.1 pro telefony Pixel) Google uvedl, že novinka ponese „sladké“ označení Tiramisu.

Později se objevily informace o tom, že by Android 13 mohl umožnit sekundárním profilům provádět platby NFC. V září pak přišla zpráva o tom, že Google pravděpodobně pracuje na přidání nativní podpory dalšího soukromého standardu DNS v chystaném systému. A začátkem tohoto týdne jsme se dozvěděli, že Android 13 by mohl přinést plnou podporu Bluetooth LE Audio.

Nyní se objevily další informace. Podle serveru Android Police Google pracuje na nové funkci pro Android 13. Nese kódové označení Panlingual a měla by uživatelům umožnit definovat jazyková nastavení pro jednotlivé aplikace. Uživatel si tedy bude moci nastavit konkrétní jazyk pro každou aplikaci zvlášť. To bude praktické zejména pro osoby mluvící více jazyky.

V současné době sice některé aplikace (například Mapy Google) umožňují změnit nastavení jazyka pouze v dané aplikaci, nicméně většina ostatních automaticky přejímá jazyk, který je nastaven v celém systému. Právě s novou funkcí by se to mělo změnit.

Problém by však mohl nastat v aplikacích, které podporují pouze jeden jazyk. Zatím není jasné, jak se Google s tímto problémem vypořádá. Jednou z nejpravděpodobnějších možností je, že by mohl využít nové překladové rozhraní API systému Android 12 k automatickému překladu aplikace, aniž by vývojáři museli přidávat podporu dalších jazyků.

Zdroj: xda-developers.com