Foto: se svolením Netflix

Animovaný seriál Tomb Raider od Netflixu už má datum vydání

Tomb Raider: The Legend of Lara Croft se na Netflixu objeví 10. října. Netflix oznámil datum vydání spolu s novým trailerem, který nám konečně trochu podrobněji přibližuje, jak bude seriál vypadat. Děj pokračuje po událostech trilogie Survivor, která se zaměřovala na mladý život Lary Croft. Podle informací z akce Netflix Tudum v něm bude Lara „nucena konfrontovat své pravé já a rozhodnout se, jakou hrdinkou se chce stát“, zatímco jejím úkolem bude nalézt nebezpečný a mocný artefakt.

Informace o seriálu Tomb Raider: The Legend of Lara Croft se poprvé objevily již v roce 2021. Produkují ji společnosti Legendary Television a Powerhouse Animation, studio, které stojí za anime Castlevania. Výkonnou producentkou a scenáristkou je Tasha Huo, kterou proslavila například televizní minisérie Zaklínač: Pokrevní pouto. Hlas Lary Croft namluvila Hayley Atwell (Mission: Impossible – Dead Reckoning).

The Legend of Lara Croft by ale neměl být zaměňován s dalším seriálem Tomb Raider, který je v současné době ve vývoji pro Prime Video a na jehož scénáři se jako scenáristka a výkonná producentka podílí tvůrkyně seriálu Fleabag Phoebe Waller-Bridge.

Zdroj: engadget.com