Anker EverCam zajistí bezpečnost domu na jedno nabití ročně

EverCam je nová bezdrátová bezpečnostní kamera značky Eufy, která je vlastněná společností Anker. Od včerejšího dne je možné si toto zařízení objednat v předprodeji na serveru Kickstarter, a co nabízí tak výjimečného?

Je to především absolutní bezdrátovost spojená s extrémní kapacitou baterie a nízkou spotřebou energie. Kameru stačí pomocí magnetu umístit na kovovou plochu, případně zavrtat do zdi. Hlavní zbraní kamery je potom baterie s kapacitou 13 400 mAh a pohotovostní režim s velmi nízkým příkonem, ve kterém zařízení funguje až do doby než zjistí pohyb a zahájí nahrávání. Kvatlita jejího záznamu je 1080p.

Kamera veškerý obraz nahrává na 16 GB SD micro SD kartu, kterou přístroj šifruje 128 bitovým šifrováním AES. Veškeré záznamy z ní lze prohlédnout po připojení k základnové stanici. S ní také kamera komunikuje bezdrátově pomocí Wi-Fi a je možné ji připojit k internetu a sledovat obraz kamery z místa kde se právě nacházíte. Na jednu základnovou stanice je možné připojit více kamer. Samozřejmostí je také alarm, který se aktivuje v případě manipulace s kamerou nebo její základnovou jednotkou.

Druhou výhodou kamery je zapojení umělé inteligence. Kamera díky ní nenahrává známé tváře obyvatel domu nebo domácí zvířata. Díky tomu šetří svou paměťovou kapacitu i baterii. Naopak je možné systém nastavit tak, aby nahrával pouze určité tváře. Žádná z těchto funkcí není limitována nutností zaplatit si cloudové úložiště pro ukládání záznamů.

Kameru, jejíž vývoj je možné podpořit zde. Za první den na Kickstareteru si zařízení zakoupilo více než 1000 uživatelů a jejich počet stále roce. Cena zařízení je 219 dolarů za balení s jednou kamerou a 329 dolarů za balení se dvěma kamerami.

Zdroj: kickstarter.com

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.