Foto použito se svolením společnosti Avast

Antivirovou společnost Avast kupuje NortonLifeLock

Největší česká antivirová společnost Avast vstupuje do nové kapitoly své historie. Od soukromých majitelů ji odkoupila americká softwarová společnost NortonLifeLock. Zveřejněná částka, zaplacená za jednu z největších českých softwarových společností, je 8,6 miliardy dolarů, tedy asi 186,3 miliard korun. O celé operaci informoval server The Financial Times.

Obě strany oznámily jednání o možném odkupu minulý měsíc. Akcionáři společnosti Avast dostali nabídku odkupu svých podílů v kombinaci se ziskem z nových akcií, které NortonLifeLock vydá. Vedení společnosti bude sídlit v Praze jako doposud a nyní se navíc rozšíří o tým v Tempe ve státě Arizona. Tam sídlí NortonLifeLock.

NortonLifeLock má tržní hodnotu 16 miliard dolarů, spojením s Avastem by tak měla cena společnosti narůst přibližně o třetinu. Značka se věnuje vývoji bezpečnostního softwaru a k nejvýznamnější značce, již spravuje, patří populární antivirus Norton. Produkt Life Lock se potom zaměřuje na ochranu identity uživatelů na sítích.

Avast patří mezi nejstarší české značky spojené s výpočetní technologií. Její prvopočátky spadají do roku 1988 a od 90. let se jedná o společnost dosahující ve svém oboru světových parametrů. Její akcie se obchodují na pražské a londýnské burze. Dle oficiálních dat používá její služby na počítačích a mobilních telefonech více než 435 milionů uživatelů po celém světě. Pro společnost pracuje více než 1 700 lidí, většinu v ČR.

Zdroj: ceskenoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.