Foto: EA

Apex Legends Mobile už je na spadnutí, konečně se dočkáme verze pro Android a iOS

Apex Legends je populární free-to-play multiplayerová hra typu battle royale. Vydána byla zhruba před dvěma lety a v průběhu si postupně razila cestu na řadu platforem (v poslední době to byla také hybridní konzole Nintendo Switch). Nyní nás ale čeká doslova skok – společnost Electronic Arts totiž oznámila, že Apex Legends přechází i na mobilní platformy. Hned na začátek je ale potřeba říci, že mobilní zážitek se bude trochu lišit od současného herního zážitku, který hráči znají z PC a konzolí.

Již začátkem tohoto měsíce bylo zahájeno první regionální beta testování pro Apex Legends Mobile, a to konkrétně v Indii a na Filipínách, ale pouze pro zařízení s Androidem. Electronic Arts však později plánuje do testování zahrnout i podporu pro iOS, a to spolu s rozšířením beta verze do dalších zemí.

Zajímavý je výběr prvních dvou zemí. Zdá se totiž, že EA si tyto regiony vybrala z prostého důvodu – jsou totiž známy vysokou popularitou mobilních her. Například polovina všech hráčů PUBG Mobile pocházela z Indie, avšak později zde byla hra zakázána kvůli obavám o národní bezpečnost. V současné době proto dochází k vývoji speciální verze PUBG Mobile pouze pro indické hráče.

Mobilní verze Apex Legends vypadá podobně jako stávající verze pro PC a konzole (tedy jak můžeme soudit z několika málo dostupných screenshotů). Samozřejmě ale půjde o verzi speciálně navrženou pro dotykové obrazovky mobilních zařízení. Víme také, že mobilní verze nebude podporovat cross-play s PC nebo konzolemi. Tvůrci se však snažili v maximální míře zachovat jedinečnost originální verze.

Prozatím neznáme datum, kdy dojde k oficiálnímu vydání Apex Legends Mobile, ani to, kdy se beta rozšíří do dalších zemí.

Zdroj: xda-developers.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.