Zdroj: PxHere

Aplikace Adobe Premiere Pro získá podporu akcelerace kódování videa pomocí grafické karty

Některé uživatele oblíbeného programu Adobe Premiere Pro čeká v blízké budoucnosti vítaná změna. Společnost Adobe oznámila vydání aktualizace na verzi 14.2, která zahrnuje mimo jiné také podporu hardwarové akcelerace pomocí hardwarového kodéru. Práce s videi by se tak měla výrazně zrychlit při práci s grafickými kartami Nvidia i AMD. U karet Nvidia by mohl posun znamenat až pětinásobné zrychlení zpracování obrazových dat. Kromě Premiéry se změny dotknou také aplikací Adobe Media Encoder, After Effects a Audition.

Program Premiere Pro už dlouho podporuje přístup k jádrům CUDA u grafických karet společnosti Nvidia a to jak pro zrychlení práce s obrazovými efekty, tak pro zkrácení doby exportu. Nová aktualizace možnosti práce s grafickou kartou ještě zlepší. „Tato vylepšení jsou výsledkem dlouholeté spolupráce mezi společnostmi Nvidia a Adobe při poskytování vysoce kvalitních aplikací a nástrojů tvůrcům,“ říká Manish Kulkarni, vedoucí technického ředitele společnosti Adobe. „Díky nové podpoře GPID NVIDIA ve Windows je export hardwarově akcelerován a využívá sílu GPU, aby byl program Premiere Pro výkonnější. To zrychlí a v mnohém ulehčí práci všem tvůrcům videa.“

Nejnovější aktualizace společnosti Adobe také zahrnují podporu formátu Apple ProRes RAW ve pro programy Premiere Pro a After Effects, což znamená, že editory videa používající Windows nyní mohou importovat soubory RAID ProRes bez nutnosti jejich překódování.

Společnost Nvidia tvrdí, že základní kód videa v kvalitě 4K, který v současnosti zabral počítači s procesorem Core i9-9750H 11 minut a 43 vteřin by měl díky podpoře RTX 2060 klesnout na 4 minuty a 45 sekund.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.